Vítejte na stránkách prvního českého offroad-trial-prototypu

Technické údaje vozu:
Motor:VW VR6
benzín, 6-válec
2.8L 200hp
Nápravy:portálové - Volvo C303
Rám:trubkový
Váha:1450kg


Aktuálně

Aktuální informace také na Facebooku

https://www.facebook.com/OffroadTrial4x4

pozvánka na Eurotrial 2016

Zveme všechny příznivce offroadtrialu na Eurotrial 2016, který se bude konat 29.-31.července tentokrát v Německu u města Gschwend.

Eurotrial 2015 - Itálie - San Marino

Máme 1. místo !!!

24. - 26.července 2015 se konal v italském San Marinu Eurotrial 2015.
Po víkendovém zápolení se nám podařilo s velkým bodovým odskokem získat 1.místo. A nejen my se snažili, z celkového počtu 6 českých závodících posádek bylo 3x umístění na bedně.


vvvROK 2014vvv
vvvROK 2013vvv
vvvROK 2012vvv
^^^ROK 2011^^^

5.-8.srpna - Eurotrial 2011 - Sedlčany - Česká Republika


Konečně jsou známy výsledky, Eurotrial 2011 je za námi. Tento ročník mistrovství Evropy v Offroad-trialu byl pořádán v České Republice na závodišti v Sedlčanech. Celkem se účastnilo 168 závodních posádek, z toho 40 prototypů. A teď to nejhlavnější - my se umístili na 4. místě ! Bohužel jen jako posádka Bohdan Nowy a Petr Kousal, přihlášena byla i druhá posádka Pavel Rakušan a Pavel Kukla, jenže podmínky byly připraveny tak, že nebylo možné rychlé střídání a tak v sobotu kluci stihli pouze 3 trialy z 8, a v neděli kvůli počasí již snažení vzdali.

Jednotlivé tratě byly postaveny v rozumné obtížnosti a každý si určitě našel i kus toho "svého" terénu. V sekcích se nacházel jak písčito-blátivý terén až po kamenitý, od roviny až po strmou stráň. Během víkendu se navíc měnil v závislosti na počasí od slunné soboty až po deštivou neděli. Za tyto sekce patří určitě stavitelům dík.

A jak vlastně Eurotrial probíhal? Ve čtvrtek a v pátek se konaly technické přejímky a musím uznat, že tentokrát naši komisaři nebyli vůbec benevolentní k drobným nedostatkům a chyby a nedostatky opravolalo cca 40% posádek. Jde přeci jen o hlavně o bezpečnost posádek! V páteční odpoledne se pak konalo slavnostní zahájení a představení všech posádek na náměstí v Sedlčanech. V sobotu ráno pak vše vypuklo. Prozřetelně jsme vyrazili hned po otevření Parc-Fermé na trial s příkrým výjezdem, kde to vypadalo, že po projetí prvních pár aut se stane neprojetelným a naše tušení se nám i vylnilo. Ostatní trialy se nám pak i dařilo, až na dvě chyby, kdy jsme skončili v první bráně. A tyto chyby nás pravděpodobně stály i první místo. Ačkoliv jsme pak v neděli jeli víceméně bez zbytečných chyb, bodovou ztrátu se nám již dohnat nepovedlo.
Ale jinak je hodnocení Eurotrialu až na některé organizační drobnosti pozitivní. Jen je nutné vytknout, že ačkoliv bylo přislíbeno, že bude uděláno vše, aby bylo možné střídat posádku na autě, ve finále nebylo možné obě posádky časově stihnout. Možná k zamnyšlení do budoucna, zda střídání 2 posádek na jednom autě úpleně nezakázat...


A nakonec... zde je fotodokumentace celého Eurotrialu....
Pátek... Sobota... Neděle...

...a některá videa...

2. a 3.7.2011 - 5.závod MČR - Sedlčany

K našemu překvapení máme opět 1. a 2. místo !
5. závod se jel v Sedlčanech jako zkouška a tréning na tratích, které jsou připraveny pro nadcházející Eurotrial. A stavitelům tratí se podařilo připravit docela zajímavé sekce, kde nechybí hlína, ani kameny. I přes počáteční problémy, kdy nám nejprve sobotní dopoledne zlobila elektrika (na což jsme přišli až odpoledne) a následně při jednom ostřejším dopadu nevydržel čep řízení, se nám i v náročnějších sekcích dařilo. A svědčil o tom i ohlas diváků ! Původně velký bodový skluz se nám podařilo i dohnat a tak jsme byli na konci sobotního dne pouhé 4 body za prvním místem.
Neděle pak přinesla na rozdíl od slunečné soboty déšť a my si mohli vyzkoušet trialy za každého počasí. Konečné výsledky svědčí o tom, že nás deštík zas tak moc neohrozí.
Držte tedy palce, ať se nám v srpnu na Eurotrialu daří.

Fotky pak najdete v galerii... a par dalsich jeste ve foru...
A že bylo na co koukat, to je vidět na následujících videích:


4. a 5.6.2011 - 4.závod MČR - Čadca - Slovensko

Máme 1. a 2. místo !
Víkend 4. a 5. června je za námi a tím má za sebou i naše auto letošní premiéru (minulý nepodařený začátek nepočítám).
Závody se tentokrát jely na motokrosové trati v Čadci na Slovensku jako spojení mistrovství České a zároveň i Slovenské republiky. Závodních aut tedy málo nebylo a i přes to, že před závody terén nevypadal nijak extrémě, díky sobotnímu deštíku se víkendové ježdění změnilo na pěkný boj ve zrádném blátíčku.

Od našich slovenských kamarádů máme nádherný video sestřih


A také video od Oldy


...a ještě pár fotek...

31.5.2011 - spouštíme nový web

Vítejte na našich nových stránkách. S novou podobou závodního auta přinášíme i nově vypadající stránky. Doufáme, že se budou líbit a že je budete rádi navštěvovat.

8.5.2011 - 3.závod MČR - Kladno

pár fotek z Kladna od našeho kamaráda.... zde mohli příznivci poprvé spatřit naše auto po zimní přestavbě... --> Galerie